RENOWACJA OKIEN DREWNIANYCH WARSZAWA

Na czym polega renowacja okien drewnianych?

Współczesne okna drewniane po okresie około 5-7 lat wymagają renowacji.

Renowacja okien to w skrócie:

  • zeszlifowanie spękanej powłoki malarskiej
  • zmatowienie  pozostałych elementów drewnianych
  • uzupełnienie niedużych ubytków szpachlą
  • malowanie okien.

Oprócz powyższych operacji wchodzących w skład renowacji okien drewnianych – dobrą praktyką jest montaż okapników przyszybowych, które zabezpieczają dolną ramę skrzydła od strony zewnętrznej przed zalegającym deszczem i śniegiem. Jest to najbardziej newralgiczne miejsce w oknach drewnianych i często dochodzi tutaj do spękania powłoki lakierniczej. Zamontowanie w tym miejscu profilu z blachy aluminiowej eliminuje ryzyko uszkodzenia drewna i pojawienia się korozji zarówno biologicznej jak i chemicznej.

Potrzebujesz renowacji okien drewnianych w Warszawie? Skontaktuj się z nami – nr telefonu podany jest poniżej.

MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ: 502-431-461

Jak sobie radzić ze spróchniałymi oknami?

Przypadki jak wyżej są operacjami standardowymi jednak czasami zdarza się, iż kilkuletnie okna drewniane mają spróchniałe elementy. Jest to zwykle błąd polegający na zastosowaniu – przy produkcji okien – lakieru nie dostosowanego do naszych warunków klimatycznych, tj. mroźnej zimy i upalnego lata. Zła jakość powłoki malarskiej plus zalegający na oknie śnieg i deszcz powodują powstanie zmurszałych a czasami już nawet spróchniałych elementów. W takim przypadku ostatnią deską ratunku dla okien jest:

  • wycięcie elementów i wklejenie nowych wstawek „zdrowego” drewna,
  • uzupełnienie ubytków szpachlą
  • malowanie okien.
renowacja okien warszawa

Wymiana uszczelek okiennych

Serwis okien drewnianych to jednak nie tylko renowacja. Dopełnieniem całości jest regulacja okien i montaż nowych uszczelek. O ile to pierwsze jest koniecznością to jednak druga kwestia pozostaje do rozważenia w trakcie renowacji. Jeśli uszczelki posiadają jeszcze elastyczne właściwości i nie są mocno „sklepane” to z ich wymianą można zaczekać.

Zamknij